AMSTELVEEN – BurgerBelangen Amstelveen (bbA) en Goed voor Amstelveen mogen zich de grote winnaar van de Amstelveense gemeenteraadsverkiezingen noemen. De VVD is verliezer maar blijft de grootste partij. Opvallend is dat GroenLinks een zetel moet inleveren in Amstelveen.
De opkomst in Amstelveen was met 52,85 procent laag te noemen. Vier jaar geleden ging 58 procent van de Amstelveense stemgerechtigden nog naar de stembus. Landelijk gezien ligt het percentage echter wel boven het gemiddelde. Maar dat is in Amstelveen altijd het geval.
De uitslag:
Partij | 2022 zetels | 2018 zetels |
VVD | 8 (-2) | 10 |
D66 | 7 | 7 |
GroenLinks | 4 (-1) | 5 |
BurgerBelangen Amstelveen | 5 (+1) | 4 |
PvdA | 3 | 3 |
SP | 2 | 2 |
CDA | 1 (-1) | 2 |
Actief voor Amstelveen | 2 | 2 |
ChristenUnie | 1 | 1 |
50PLUS | 1 | – |
Goed voor Amstelveen | 2 | – |
BVNL | 1 | – |
Het huidige college (VVD, D66 en PvdA) verliest hiermee z’n meerderheid. Gezamenlijk komen de partijen nu op 18 zetels. Dat is er eentje te weinig voor de meest krappe meerderheid. Overigens kan die meerderheid wel worden gevormd met de derde partij van Amstelveen:bbA.
VVD, D66 en bbA?
Het is geen geheim dat bbA zeer geïnteresseerd is in collegedeelname. Het is dan ook zeer waarschijnlijk dat deze lokale partij met D66 en de VVD om tafel gaat zitten om te kijken of een collegeakkoord erin zit.
Tekst gaat verder na video
Overigens is een coalitie met GroenLinks ook nog steeds mogelijk. Samen met D66 en de VVD komen ze dan op 19 zetels.
Doorgaan met de PvdA en kiezen voor een andere lokale partij dan bbA behoort ook tot de mogelijkheden.
Let op: Het betreft de voorlopige uitslag.
Lees ook: Kneiter-Amstelveens college