HomeAmstelvenersJeugdige poëzie bij monument Anton de Lange aan Nesserlaan

Jeugdige poëzie bij monument Anton de Lange aan Nesserlaan

AMSTELVEEN – 22 leerlingen van basisschool De Zwaluw uit Nes aan de Amstel hebben woensdag traditiegetrouw de gesneuvelde soldaat Anton de Lange herdacht bij het voor hem opgerichte monument aan de Nesserlaan. Dit deden ze door zelfgemaakte gedichten voor te dragen en deze met rozen in de bosschages te prikken.

Anton de Lange werd op 7 mei 1945, vlak na de bevrijding van Nederland, door terugtrekkende Duitse soldaten doodgeschoten aan de Nesserlaan. Burgemeester Tjapko Poppens was bij de herdenking aanwezig.

Jaarlijks vindt er een besloten herdenking plaats. Ook dit jaar droegen leerlingen gedichten voor in het thema vrijheid. 

"Vrijheid krijgen.
Vrijheid is wat hij niet kreeg.
Vrijheid is wat er toen afgepakt werd.
Vrijheid is wat er toen niet bestond.
Vrijheid is waar hij voor vocht.
Vrijheid is wat hij niet had.
Vrijheid is wat hij wou.
Vrijheid." 
Geschreven door Jari, groep 8 De Zwaluw.
"Vrijheid was er in de oorlog niet, vaak overledenen, vaak verdriet.
Mensen hebben gestreden, voor vrijheid en vrede.
Vrijheid is anders voor iedereen.
Niet voor een iemand, maar in het algemeen.
Voor mij is vrijheid dat je jezelf mag zijn, dat is voor iedereen fijn.
Het zou wat zijn als iedereen hetzelfde was.
Dat is waar ik voor pas."
Geschreven door Lisa, groep 8 De Zwaluw  
Redactie
Redactiehttps://aanamstelveen.nl
De redactie van AAN! staat 24/7 paraat om het laatste nieuws uit Amstelveen te brengen. Daarvoor werken wij samen met natuurlijk onze vrijwilligers, maar ook met onze nieuwspartner NH Nieuws. Nieuwstip? Mail ons via redactie@aanamstelveen.nl

AANRADERS